Fiktivní příběh o reálných manželech

4. srpna 2018 v 14:30 | Flashoun |  Smyšlené příběhy
Inu, zdravím...

Uběhl již více než rok od mého naposledy vydaného výtvoru, no a je nejspíše na čase to změnit. Sice se na další výtvor bude čekat určitě možná tak jakoby další rok, ale třeba také ne, do toho bych nerad zabrušoval.*)


*) Ano, trošku starší, ale já si to zkrátka nemohl odpustiti


Prapůvodně jsem chtěl vydat něco úplně jiného, něco, co mám již téměř polovinu roku v rozepsaných, ale to by byla sebevražda, minimálně do doby, co odmaturuji (snad již příští rok). Takže pojďme zkusit vymyslet nějaký výtvor bez přípravy. To by ovšem bylo až moc jenoduché, takže co si tak najít zadání maturitních slohovek pro podzim 2017...?

Záhadné zmizení

VÝCHOZÍ TEXT
Ustupující ledovec odhalil po 75 letech těla manželů Millerových, kteří během 2. světové války záhadně zmizeli. Co se jim asi stalo?
Zpracováni: vypravování reagující na otázku z výchozího textu


Psal se rok 1942, venku zuřila sněhová bouře, přeci jen jsme v Alpách, no ne...? Manželé Millerovi, mimo jiné rodiče pěti dětí, se v tomto nečasu vydali nakrmit jimi ochočené kamzíky, mezi které se ovšem za tu dobu zatoulala i nějaká ta ovce. Ovce a beran... B - E - R - A - N... Tyto zvířata měla s rodinou Millerových velice silnou symbiózu, ale posledních několik dnů neměli Millerovi dost sena a jiných zvířecích pochutin, mohla za to výše zmíněná sněhová bouře. Tudíž zvířata v onom nečasu byla hladová, velmi hladová... A viděli jste někdy takového hladového berana? Že ne? Věřte, že teď uvidíte. Tedy vlastně neuvidíte, jen si o něm něco přečtete.

Inu, na Evu a Adolfa M. zaútočil právě tento hladový beran, stačilo, aby jen viděl krmení v jejich koších. Říkáte, že to by neměl být problém, přeci jen beran má zakrůcané rohy a nemohl je zabít? No to sice máte pravdu, ale tento beran nebyl jen tak ledajaký beran, byl to speciální beran. Měl totiž rohy téměř rovné, téměř rovné a dlouhé, vlastně to nebyl beran, nýbrž kozoroh, tedy alespoň ty téměř rovné rohy odpovídají.

Tento berano-kozoroh je ale ani s rovnými rohy nezabil, jen zranil. Evě vypíchl obě oči a Adolfovi poranil obě dolní končetiny tak, že se již nemohl postavit. Tato nešťastná kombinace zranění již stála Evu s Adolfem život. Našli je až po 75 letech v momentě, kdy ledovec dostatečně ustoupil, pouhých 200 metrů od místa, kde stál jejich příbytek.

The End
Kaněc
Konec
Das Ende


Ne, neodmaturoval bych, chybí mi asi 4 slova do limitu (nepočítám variace slova konec). Ale to by se již dalo nějak nadstavit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama